Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny georadar wskazał miejsce, policjanci wykopali narkotyki

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy otrzymali informację z CBŚP, z których wynikało, że 24-letni podejrzany, jeszcze przed aresztowaniem mógł zakopać narkotyki na terenie swojej posesji. W związku z tym kryminalni pojechali do powiatu lipnowskiego. Został zabrany pies szkolony do wyszukiwania narkotyków i georadar, specjalnie ściągnięty do tych działań z CBŚP z Warszawy.

Akcja przyniosła rezultaty. Policjanci wykopali ponad 140g prawdopodobnie mefedronu, niewielkie ilości tzw. dopalaczy o nazwie „ Kokolino Cherry” oraz znaleźli ponad 300 szt. amunicji. 
Zabezpieczone substancje trafiły na badania do policyjnego laboratorium. Wkrótce 24-latek, przebywający ciągle w areszcie, usłyszy kolejne zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani. Amunicja badana będzie przez biegłego z dziedziny balistyki. Od jego opinii zależą ewentualne zarzuty dot. nielegalnego posiadania amunicji.

To kolejne zabezpieczone przez policjantów narkotyki i amunicja u 24-latka na posesji w powiecie lipnowskim.

Wszystko zaczęło się w styczniu tego roku, gdy rypińscy policjanci i kryminalni z KWP w Bydgoszczy zlikwidowali nielegalną plantacje konopi na terenie powiatu rypińskiego. Plantacja urządzona była w budynku gospodarczym w powiecie rypińskim.  Na miejscu policjanci zabezpieczyli 184 krzewy konopi indyjskich z widocznym kwiatostanem, ok. 3 kg marihuany,  33 litry nielegalnie wytworzonego alkoholu etylowego oraz 200-litrowe beczki z fermentującą cieczą tzw. zacierem. Zabezpieczono również urządzenia służące do wyrabiania alkoholu.

Kryminalni namierzyli i pojechali w kolejne miejsce. Tym razem na terenie powiatu lipnowskiego.  Na miejscu policjanci zabezpieczyli ponad kilogram mefedronu, tabletki w ilości 1287 sztuk, 0,5 kg marihuany oraz trzy jednostki broni i 47 sztuki amunicji. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn wieku 38 i 24 lata oraz kobietę w wieku 35 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące nielegalnej uprawy oraz  wytwarzania środków odurzających. Prokurator wobec dwóch zatrzymanych wystąpił z wnioskiem o aresztowanie, natomiast wobec kobiety zastosował dozór policyjny, poręczenie majątkowe, a także zakaz opuszczania kraju.

Już wówczas wiadomo było, że sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci Wydziału Kryminalnego KWP w Bydgoszczy przejęli postępowanie.

W połowie lutego br. policjanci weszli na teren jednej z posesji w powiecie lipnowskim. W trakcie przeszukania kryminalni znaleźli plantację konopi urządzoną tym razem w stodole. Rośliny rosły pod specjalnymi namiotami w warunkach sprzyjających ich szybkiemu wzrostowi. Uprawa była odpowiednio naświetlana, nawadniana i wentylowana. Zabezpieczono łącznie 67 sztuk roślin konopi w różnych fazach wzrostu i specjalistyczny sprzęt służący do uprawy.

Wówczas zatrzymano 32-letnią kobietę i 33-letniego mężczyznę. Oboje usłyszeli już zarzut dotyczący nielegalnej uprawy znacznej ilości konopi z przeznaczeniem do obrotu.

(KWP Bydgoszcz /dk)

Film Policyjny georadar wskazał miejsce, policjanci wykopali narkotyki

Pobierz plik Policyjny georadar wskazał miejsce, policjanci wykopali narkotyki (format mp4 - rozmiar 48 B)

Powrót na górę strony
Polska Policja