Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udowodnili 8 podejrzanym popełnienie 25 kradzieży

Data publikacji 21.04.2016

Małopolscy policjanci z Komisariatu Policji w Tymbarku rozbili grupę włamywaczy. Udowodnili 8 podejrzanym popełnienie co najmniej 25 przestępstw kradzieży.

W grudniu 2015 roku w powiecie limanowskim dochodziło do licznych włamań i kradzieży paliwa oraz wyposażenia z pojazdów firm, pracujących przy budowie drogi.

W ramach specjalnie zaplanowanych akcji policjanci z Tymbarku zatrzymali na gorącym uczynku łącznie 5 mężczyzn. Prowadzone w tej sprawie czynności pozwoliły na ustalenie jeszcze 3 podejrzanych.

Mężczyźni działali w dwóch grupach przestępczych, kradnąc olej napędowy, akumulatory oraz różnego rodzaju wyposażenie pojazdów specjalistycznych. Policjanci odzyskali większą część skradzionego mienia, które zwrócono firmom i osobom fizycznym. Na poczet ewentualnych kar i roszczeń zabezpieczono mienie od podejrzanych na kwotę ponad 20 tys. zł.

Działanie tych mężczyzn to nie tylko setki litrów skradzionego paliwa, ale również masa zniszczeń, jakie przy tym powodowali, czyli uszkodzone baki samochodów, pocięte przewody paliwowe, zniszczone wyposażenie pojazdów. Łącznie udowodniono im do chwili obecnej dokonanie co najmniej 25 kradzieży.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków / mm)

Powrót na górę strony