Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rodzinna grupa sutenerów rozbita

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej i CBŚP w Gdańsku rozbili grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem korzyści majątkowych z cudzego nierządu i zatrzymali 6 osób podejrzanych o udział w tym przestępczym procederze. Zatrzymani to członkowie jednej rodziny, usłyszeli zarzuty m.in. sutenerstwa i handlu ludźmi. Wobec trzech mężczyzn policjanci będą wnioskowali o tymczasowy areszt. Podejrzanym grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku od ponad roku zajmowali się rozpracowaniem grupy przestępczej, której członkowie prowadzili tzw. domówki i czerpali korzyści z cudzego nierządu. Kryminalni zdobyli informacje, że sprawcy zajmowali się handlem ludźmi, werbowali dziewczyny i szantażem, przemocą oraz  groźbami zmuszali je do prostytucji w wynajmowanych na terenie Pomorza mieszkaniach. Pierwsze zatrzymanie w tej sprawie miało miejsce w ubiegłym roku. Wówczas 23-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego usłyszał zarzuty czerpania korzyści majątkowych z nierządu. Ten mężczyzna werbował dziewczyny i przekazywał je za pieniądze do agencji towarzyskich. Pracując nad tą sprawą, funkcjonariusze docierali do kolejnych osób, mających związek z tym przestępczym procederem.

Wczoraj (20 kwietnia 2016) rano policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego wspólnie z kryminalnymi z komendy wojewódzkiej weszli jednocześnie do siedmiu mieszkań w Trójmieście, gdzie miały być świadczone usługi seksualne. W trakcie przeszukań tych pomieszczeń mundurowi zabezpieczyli różnego rodzaju nośniki danych, telefony komórkowe, komputery, laptopy, umowy najmu i pieniądze, ponad 15 tys. zł. Zatrzymano 6 osób w wieku od 29 do 57 lat. Wszyscy to członkowie jednej rodziny, z której każdy pełnił ściśle określona role w dokonywanym przestępstwie. W trakcie tej realizacji zatrzymany został także 39-letni mężczyzna poszukiwany listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności za handel narkotykami.

Zatrzymane kobiety usłyszały zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu. Wobec jednej zastosowano dozór policyjny, wobec dwóch pozostałych niewykluczone są wnioski o areszt. Trzej zatrzymani mężczyźni dzisiaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. sutenerstwa, a jeden z nich handlu ludźmi. Niewykluczone jest tymczasowe aresztowanie tych osób.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem prokuratora z Pomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Gdańsku. Ta realizacja jest efektem wielomiesięcznych wspólnych działań policjantów  ze specjalnej grupy, w skład której weszli funkcjonariusze CBŚP w Gdańsku oraz  Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku.

(KWP Gdańsk /dk)

 

Film Rodzinna grupa sutenerów rozbita

Pobierz plik Rodzinna grupa sutenerów rozbita (format mp4 - rozmiar 15.18 MB)

Powrót na górę strony