Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla oszusta

Data publikacji 21.04.2016

Na wniosek śledczych i prokuratora tarnogórski sąd tymczasowo aresztował 27-letniego tarnogórzanina, podejrzanego o przywłaszczenia sprzętu budowlanego wartości kilkuset tysięcy złotych z wielu firm zajmujących się jego wypożyczaniem. Kryminalni zatrzymali oszusta oraz odzyskali przywłaszczone narzędzia i urządzenia warte prawie 60 tys. zł. Zatrzymanemu grozi 5 lat więzienia.

Tarnogórscy kryminalni od kilku tygodni zajmowali się sprawą przywłaszczenia specjalistycznego sprzętu budowlanego i elektronarzędzi. Do komendy wpłynęło kilkanaście zgłoszeń o wypożyczonym sprzęcie, który nie został zwrócony ich właścicielom w wyznaczonym terminie. Osoba, która go wypożyczyła, nie chciała oddać pożyczonych urządzeń, jak również zapłacić za ich użytkowanie.

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że procederem, trwającym od września 2015 roku, zajmuje się 27-letni mężczyzna. Funkcjonariusze szybko ustalili, że przywłaszczony sprzęt budowlany, głównie zagęszczarki i młoty wyburzeniowe, mężczyzna oddawał do różnych lombardów pod zastaw i już nigdy go nie wykupował. Kryminalni namierzyli i zatrzymali sprawcę.

Za przywłaszczenie sprzętu budowlanego o wartości ponad 125 tys. zł postawiono mu już 12 zarzutów. Jednocześnie tarnogórscy kryminalni odzyskali przywłaszczone mienie o wartości blisko 60 tys. zł. Jak twierdzą śledczy zajmujący się sprawą, ma ona charakter rozwojowy. Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd tymczasowo aresztował 27-latka. Mężczyźnie grozi 5 lat więzienia.

(KWP Katowice /dk)

Powrót na górę strony