Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanego o napad na bank w 2014 roku

Data publikacji 21.04.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację na temat mężczyzny, który w grudniu 2014 roku najprawdopodobniej dopuścił się napadu na bank. Sprawca, grożąc kasjerce nożem, zażądał pieniędzy. Mężczyzna nie zdobył jednak gotówki, ukradł wtedy telefon komórkowy. Piotr L. został zatrzymany i usłyszał już zarzut. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Kryminalni zajmują się nie tylko sprawami bieżącymi - nie zapominają także o przestępstwach, do których doszło wcześniej, a sprawcy nie zostali jeszcze ustaleni i zatrzymani.

W ostatnim czasie policjanci wydziału kryminalnego dotarli do informacji na temat prawdopodobnego sprawcy napadu na placówkę bankową, do której doszło w grudniu 2014 roku. Mężczyzna, który wszedł do banku, trzymając nóż przy szyi kasjerki, groził jej i żądał wydania pieniędzy. Nie udało mu się ich zdobyć, ukradł więc telefon komórkowy.

Kiedy funkcjonariusze potwierdzili, kim jest podejrzewany, przeprowadzili obserwacje i przystąpili do zatrzymania. Piotr L. był bardzo zaskoczony. Nie podejrzewał, że przyjdzie mu odpowiedzieć za przestępstwo sprzed prawie półtora roku. W wyniku pracy śledczych z wydziału dochodzeniowego zgromadzono szeroki materiał dowodowy. W prokuraturze zatrzymany usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a w sądzie zastosowano tymczasowy areszt wobec podejrzanego.

(KSP /dk)

Powrót na górę strony