Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czerwona nota Interpolu, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy –zatrzymanie przez CBŚP w Al. Ujazdowskich w Warszawie

3 obcokrajowców poszukiwanych czerwoną notą Interpolu zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji Zarządu III. Policjanci otrzymali informację od amerykańskich służb specjalnych, że w Warszawie ma dojść do spotkania osób zamieszanych w handel znacznymi ilościami narkotyków i pranie brudnych pieniędzy. Jednocześnie z akcją, która miała miejsce w centrum stolicy, przeprowadzono zatrzymania w Stanach Zjednoczonych.

Niespełna 10 minut trwała akcja zatrzymania obywatela Izraela i dwóch obywateli Jordanii, którzy spotkali się w jednej z restauracji w centrum Warszawy. Policjanci zarządu III CBŚP otrzymali wcześniej informację od amerykańskich służb specjalnych, że osoby przez nich poszukiwane planują spotkanie w Polsce. Funkcjonariusze CBŚP ustalili, że spotkanie ma odbyć się w konkretnym miejscu w Warszawie i zorganizowali akcję zatrzymania, blokując na kilka minut Al. Ujazdowskie.

Zatrzymani mężczyźni byli poszukiwani na terenie 190 krajów na całym świecie tzw. czerwoną notą Interpolu. Są podejrzewani o handel znacznymi ilościami narkotyków i pranie brudnych pieniędzy. Z ostatnich informacji wynikało, że zamierzają kupić 50 kilogramów kokainy.

Decyzją sądu została już wszczęta procedura ekstradycyjna do Stanów Zjednoczonych.

(CBŚP / ms)

  • zatrzymanie
  • zatrzymanie
  • zatrzymanie

Film Czerwona nota Interpolu, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy –zatrzymanie przez CBŚP w Al. Ujazdowskich w Warszawie

Pobierz plik Czerwona nota Interpolu, handel narkotykami i pranie brudnych pieniędzy –zatrzymanie przez CBŚP w Al. Ujazdowskich w Warszawie (format mp4 - rozmiar 4.19 MB)

Powrót na górę strony