Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pranie pieniędzy

Data publikacji 22.04.2016

Policjanci z KWP w Lublinie, zwalczający przestępczość gospodarczą, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 35 lat. Obaj podejrzani są o pranie pieniędzy. VI Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Lublinie w ramach prowadzonego śledztwa przedstawił zatrzymanym zarzuty, dotyczące zorganizowania w ciągu ostatnich czterech miesięcy przepływu prawie 450 tys. euro pochodzących z oszustw.

W minioną środę policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie, wspierani przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość narkotykową z KMP oraz policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej, weszli pod ustalone wcześniej adresy. Mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 32 i 35 lat.  Mężczyźni zatrzymani zostali do śledztwa nadzorowanego przez VI Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Lublinie, które dotyczy prania pieniędzy.

Jak ustalili policjanci, na konta zatrzymanych mężczyzn dokonano transferu gotówki, która pochodziła  z oszustw popełnionych za granicą Polski. Pokrzywdzonymi były podmioty z Republiki Południowej Afryki oraz z Włoch. Z ustaleń śledczych wynika, że w ciągu ostatnich czterech miesięcy podejrzani zorganizowali przepływ na konta założone w Polce prawie 450 tys. euro. Na jednym z używanych przez sprawców polskich rachunków zabezpieczono 345.250,00 euro.  

Obydwu podejrzanym przedstawiono zarzuty, obejmujące pranie pieniędzy. Prokuratura przychyliła się do wniosku Policji o zastosowanie tymczasowych aresztowań wobec obydwu zatrzymanych, a sąd wydał postanowienie w przedmiocie zastosowania tego środka zapobiegawczego na okres 3 miesięcy.  Sąd postanowił ponadto, że środek ten ulegnie uchyleniu w przypadku wpłaty poręczenia majątkowego.

(KWP w Lublinie / ms)

Powrót na górę strony