Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzelał samochód straży miejskiej

Do 5 lat więzienia może grozić 32-latkowi z Głuchołaz. Mężczyzna ostrzelał z broni pneumatycznej samochód straży miejskiej. Policjanci zatrzymali go kilka minut po zgłoszeniu. Funkcjonariusze znaleźli przy nim broń. Mężczyzna był trzeźwy, nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania.

Informacja o tym, że ktoś strzela do zaparkowanego w centrum miasta samochodu straży miejskiej, dotarła do policjantów z Głuchołaz 21 kwietnia, kilka minut po godzinie 14:00. Wynikało z niej, że mężczyzna, który strzelał do pojazdu, używał broni pneumatycznej. W samochodzie zostały wybite szyby.   

Dyżurny natychmiast na miejsce skierował policjantów, którzy już po kilku minutach, niedaleko miejsca zdarzenia, zatrzymali znanego im 32-latka. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli broń pneumatyczną, do złudzenia przypominającą broń palną. Mężczyzn miał również przy sobie metalowe kulki, którymi prawdopodobnie strzelał.

32-latek był trzeźwy, podczas rozmowy z mundurowymi nie potrafił logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Śledczy zabezpieczyli broń, a także wykonali oględziny ostrzelanego samochodu. Na szczęście, podczas zdarzenia nikogo w nim nie było. Teraz trwa szacowanie strat, jakie podejrzewany o to przestępstwo spowodował. Policjanci sprawdzą również, czy broń, którą mężczyzna posiadał, nie wymaga zezwolenia. Za zniszczenie mienia może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / ms)

  • zniszczony samochód
  • zniszczony samochód
  • zabezpieczona broń
  • Zatrzymany podejrzany
Powrót na górę strony