Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlował obuwiem z podrobionymi znakami towarowymi - straty 2 mln zł

Data publikacji 22.04.2016

Wrocławscy policjanci na co dzień zajmujący się walką z cyberprzestępczością zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg oszustw przy sprzedaży przedmiotów z podrobionymi znakami towarowymi za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Sumę strat w tej sprawie oszacowano na blisko 2 mln zł.

Do zatrzymania doszło 21 kwietnia br. na terenie Ołbina.

Jak ustalili policjanci, podejrzany prowadził sprzedaż obuwia oznaczonego podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Produkty oferował do sprzedaży za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych, wykorzystując przy tym dane jednej z zagranicznych firm w celu utrudnienia identyfikacji rzeczywistego właściciela konta serwisu. Buty sprzedawane były osobom na terenie całego kraju. Sumę strat jakie powstały w wyniku przestępczego procederu oszacowano na kwotę blisko 2 mln zł. 

W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. obuwie oznaczone podrobionymi znakami towarowymi, sprzęt komputerowy oraz dokumentację bankową, a także potwierdzenia nadania przesyłek. 

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony