Dolnośląski policjant po raz 13 został Mistrzem Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc

Data publikacji 22.04.2016

Sierżant sztabowy Andrzej Kocyła z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu startując kolejny raz w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych okazał się najlepszy w kategorii do 110 kg oraz w kategorii Open. Z wynikiem 240 kg pokonał wszystkich swoich konkurentów i zdobył kolejny 13 już tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. W rękach policjanta są już tytuły Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski Służb Mundurowych.

Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc (bez koszulek specjalistycznych) odbyły się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie. Zawody miały na celu uczczenie pamięci Wojciecha Jastrzębia - podoficera Służby Więziennej wieloletniego funkcjonariusza Aresztu Śledczego w Świdnicy. Dolnośląską Policję reprezentował sierż. szt. Andrzej Kocyła – pracujący w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników, którzy przyjechali z całej Polski. Andrzej Kocyła startował w kategorii do 110 kg i z ciężarem 240 kg wygrał swoją kategorię wagową oraz kategorię Open. Tym samym został najlepszym zawodnikiem tych zawodów. II miejsce zajął Łukasz Brożyna /KWP Kielce/ z wynikiem 227,5 kg, a III miejsce Mariusz Knap /KWP Katowice/ z wynikiem 215 kg.

Sierż. szt. Andrzej Kocyła jest 4-krotnym Mistrzem Świata Służb Mundurowych, Mistrzem Europy Służb Mundurowych oraz 13-krotnym Mistrzem Polski Służb Mundurowych.