Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nie dopuścili do wyłudzenia

50-letni mieszkaniec powiatu toruńskiego, podając się za właściciela firmy, zamówił u dostawcy 24 tony śruty sojowej. Mężczyzna nie zamierzał zapłacić za towar, a jednocześnie znalazł już na niego kupca. Policjanci wiedzieli o jego planach i zatrzymali go podczas transportu, wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych ładunku. Za to przestępstwo grozi mu do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością gospodarczą toruńskiej komendy wpadli na trop przestępczego procederu, w który zamieszany był 50-letni mieszkaniec powiatu. Funkcjonariusze zdobyli informacje, które wskazywały, że mężczyzna podaje się za właściciela jednej z firm, która swoją siedzibę ma w województwie wielkopolskim i zajmuje się skupem zbóż oraz nasion. Jej dane pozyskał z ogólnodostępnych źródeł. Podając się za właściciela tej firmy, skontaktował się telefonicznie z producentem pasz dla zwierząt gospodarskich z województwa mazowieckiego. Tam zamówił ponad 24 tony śruty sojowej wartej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Transport miał zapewnić producent paszy. Jak zwykle w tego typu przypadkach, płatność miała nastąpić po określonym terminie. Jednocześnie oszust znalazł nabywcę z powiatu toruńskiego, nieświadomego przestępczego pochodzenia towaru. To właśnie do niego miała trafić śruta, a zapłatę miał zainkasować 50-latek. Funkcjonariusze zdobyli dokładne informacje o terminie transportu i jego przeznaczeniu.

Wczoraj (21.04.16) ładunek śruty wyruszył od producenta. Po drodze, do nieświadomego niczego kierowcy, dosiadł się oszust, który miał koordynować dostawę. Funkcjonariusze zatrzymali 50-latka w momencie, gdy transport dotarł do odbiorcy. Mężczyzna trafił prosto do policyjnej celi. Już usłyszał zarzut za usiłowanie wyłudzenia ponad 24 ton śruty. Dzisiaj oszust trafi przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o dalszym jego losie.

Za to przestępstwo 50-latkowi grozi nawet do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany

Film Policjanci nie dopuścili do wyłudzenia

Pobierz plik Policjanci nie dopuścili do wyłudzenia (format mp4 - rozmiar 7.04 MB)

Powrót na górę strony