Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant - maratończyk sprawdził kondycję uciekającego przestępcy

Data publikacji 22.04.2016

Gdyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali przedwczoraj dwóch mężczyzn podejrzewanych o próbę wyłudzenia bankowego kredytu. Jeden z oszustów wpadł bezpośrednio przy okienku kasowym, a drugi na widok interweniujących policjantów rzucił się do ucieczki. W pościg za uciekinierem ruszyło dwóch kryminalnych. Przestępca nie miał żadnej szansy na uniknięcie odpowiedzialności, szczególnie, że był ścigany przez gdyńskiego policyjnego miłośnika maratonów.

Przedwczoraj na ulicach Śródmieścia Gdyni przechodnie mogli zauważyć policyjny pościg za uciekającym przestępcą. Mężczyzna, który jest podejrzewany o próbę wyłudzenia kredytu, próbował uniknąć odpowiedzialności uciekając z miejsca przestępstwa. W ślad za nim ruszyli dwaj kryminalni z gdyńskiej komendy. Jednym z funkcjonariuszy ścigających uciekiniera był policjant, który na swoim koncie ma tysiące kilometrów pokonanych w maratonach i różnych biegach długodystansowych, zdobywca wielu trofeów na zawodowych trasach.

Uliczny pościg wiódł głównymi ulicami centrum Gdyni. Oszust podczas ucieczki szybko opadał z sił. Krok w krok za nim podążał nieustępliwy gdyński policjant, wyczekujący dogodnego momentu do zatrzymania. Uciekinier po dwóch przebiegniętych kilometrach wpadł w ręce funkcjonariuszy i trafił do aresztu.

Sprawa dotycząca przestępstwa swój początek miała w Bydgoszczy, gdzie zatrzymany trafił wraz ze wspólnikiem zatrzymanym również w Gdyni. Bydgoscy policjanci prowadzą sprawę, obu zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Służba w Policji wymaga od funkcjonariuszy, poza rzetelnym przygotowaniem merytorycznym, także wzorowego zdrowia oraz siły i tężyzny fizycznej. W policyjnych szeregach jest wielu sportowców różnych dyscyplin. Duże grono stróżów prawa w wolnym czasie biega, w ten sposób realizując swoje prywatne pasje. Gdyńska komenda do wyjątków nie należy, na listach masowych biegów ulicznych i przełajowych znajduje się coraz więcej nazwisk policjantów, na co dzień dbających o bezpieczeństwo mieszkańców.

(KWP w Gdańsku / ms)

Powrót na górę strony