Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wzorowa postawa policjanta po służbie

Data publikacji 23.04.2016

Tarnogórscy wywiadowcy zatrzymali 23-letniego chuligana, który przy ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach zniszczył drzwi wejściowe do jednego z budynków mieszkalnych. Mężczyzna „wpadł” w ręce stróżów prawa, dzięki czujności i szybkiej reakcji będącego na wolnym, policjanta drogówki. Zatrzymanemu grozi kara 5 lat więzienia.

W nocy z czwartku na piątek (21/22 kwiecień 2016), policjanci z zespołu wywiadowców, zatrzymali 23-letniego wandala. Mężczyzna zdewastował drzwi wejściowe do jednego z budynków mieszkalnych przy ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach. Chuligański wybryk zauważył będący po służbie policjant ruchu drogowego, sierżant Mateusz Szymański.

Funkcjonariusz szybko zareagował, a gdy wandal zaczął uciekać, pobiegł za nim i na bieżąco informował o drodze jego ucieczki tarnogórskich wywiadowców. Dzięki jego reakcji oraz współpracy z policjantami będącymi w służbie, przestępca został zatrzymany. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie. Mężczyzna wpadł w ręce policyjnych wywiadowców po krótkim pościgu. Teraz odpowie za zniszczenie mienia na blisko 1,5 tys. złotych.

Grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

(KWP Katowice /dk)

  • Wzorowa postawa policjanta po służbie #1
  • Wzorowa postawa policjanta po służbie #2
  • Wzorowa postawa policjanta po służbie #3
Powrót na górę strony