Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany w Europie - zatrzymany na S3

Data publikacji 25.04.2016

Mężczyzna ścigany Europejskim Nakazem Aresztowania za przestępstwa popełnione na terenie Belgii, został zatrzymany przez międzyrzeckich policjantów. Wpadł, bo znacznie przekroczył prędkość.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu, pełniąc służbę na drodze ekspresowej S-3 nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zwrócili uwagę na pojazd jadący ze znaczną prędkością. Po dokonaniu pomiaru okazało się, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 52 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli drogowej. W każdej takiej sytuacji dane kierowcy sprawdzane są w policyjnych bazach. W tym przypadku okazało się, że kierujący poszukiwany jest europejskim nakazem aresztowania. Dodatkowo za przekroczenie prędkości i używanie telefonu podczas jazdy na kierującego nałożono 600 zł mandatu i 15 punktów karnych. Mężczyzna trafił do międzyrzeckiej jednostki. Po zebraniu dokładniejszych informacji okazało się, że 42-letni Tomasz G. był poszukiwany za kradzieże i włamania, których miał dopuścić się na terenie Belgii.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej, Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. aresztował mężczyznę na okres siedmiu dni i wdrożył procedurę ekstradycyjną. Ukrywanie się przestępców w krajach członkowskich, nie chroni ich przed odpowiedzialnością karną. Dzięki uproszczonej formie ekstradycji istniejącej pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, możliwe jest aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa albo już skazanej i wydanie jej do kraju, w którym popełnił przestępstwo.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)

Film Poszukiwany w Europie - zatrzymany na S3

Pobierz plik Poszukiwany w Europie - zatrzymany na S3 (format mp4 - rozmiar 3.04 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja