Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Próbował wręczyć policjantom łapówkę

Data publikacji 25.04.2016

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mieszkaniec powiatu malborskiego w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych zaproponował policjantom łapówkę. Za próbę wręczenia korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (23 kwietnia br.) około godziny 22.20 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Malborku patrolujący jedną z miejscowości na terenie powiatu malborskiego zatrzymali 72-letniego rowerzystę. Mężczyzna na widok nadjeżdżającego radiowozu zeskoczył z roweru i zaczął uciekać. Gdy policjanci go zatrzymali okazało się, że 72-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzane badanie alkomatem wykazało ponad pół promila.

W trakcie interwencji mężczyzna wyjął z kieszeni pieniądze i próbował je wręczyć policjantom. Pomimo wielokrotnych pouczeń funkcjonariuszy iż popełnia przestępstwo, mężczyzna włożył do notatnika służbowego jednego z policjantów pieniądze.

Mieszkaniec powiatu malborskiego został zatrzymany i trafił o policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Za to przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP w Gdańsku / ig

Powrót na górę strony
Polska Policja