Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

17 osób wywodzących się ze środowiska pseudokibiców odpowie za handel narkotykami

Data publikacji 26.04.2016

Policjanci rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich Przemyśla. W trakcie dwóch etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 17 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu rozpracowywali grupę przestępczą, która wprowadzała na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców.

Realizacja II etapu policyjnej operacji miała miejsce w Przemyślu. W wyniku tych działań policjanci CBŚP z Rzeszowa wspierani policjantami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie i funkcjonariuszami KWP w Rzeszowie oraz KMP w Przemyślu  zatrzymali 14 członków zorganizowanej grupy przestępczej, której większość  wywodzi się i utożsamia ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu piłkarskiego.

Podczas prowadzonych przeszukań policjanci CBŚP współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej wykorzystując między innymi psy do wykrywania narkotyków.

Podczas działań policjanci ujawnili ok. 70 l spirytusu pochodzącego prawdopodobnie z przemytu z terenu Ukrainy, niewielkie ilości narkotyków, fałszywe dokumenty tożsamości i maczetę. Zatrzymanym osobom prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu przedstawił między innymi zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej,  posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach.

Wobec podejrzanych zastosowane zostały  policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Zatrzymanym osobom grozi teraz kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, a prokuratura i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(CBŚP / mw)

  • Policjant zakłada kajdanki jednemu z zatrzymanych
  • Policjant prowadzi zatrzymanego
  • Policjant prowadzo jednego z zatrzymanych
  • Zabezpieczone środki odurzające
  • Policjant prowadzi jednego z zatrzymanych
  • Zatrzymany w samochodzie

Film 17 osób wywodzących się ze środowiska pseudokibiców odpowie za handel narkotykami

Pobierz plik 17 osób wywodzących się ze środowiska pseudokibiców odpowie za handel narkotykami (format mp4 - rozmiar 12.92 MB)

Powrót na górę strony