Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udaremnili sprzedaż ponad 7 tys. działek dilerskich mefedronu

Data publikacji 26.04.2016

Policjanci udaremnili sprzedaż ponad 7 tys. działek dilerskich mefedronu. To jeden z większych transferów środków odurzających zabezpieczonych w tym roku na terenie Krakowa. Do sprawy zatrzymano 53-letniego mężczyznę, który w swoim aucie przewoził mefedron. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 7 kg tego środka o wartości rynkowej blisko 400 tys. zł. Dodatkowo okazało się, że 53-latek był poszukiwany.

Krakowscy policjanci wykonując czynności służbowe zatrzymali kierującego samochodem 53-letniego mężczyznę – mieszkańca woj. lubelskiego. Podczas sprawdzenia okazało się, że jest on poszukiwany. Po przeszukaniu pojazdu, którym kierował mężczyzna, w bagażniku auta funkcjonariusze znaleźli biały proszek popakowany w mniejsze partie. Już wstępne wyniki testera potwierdziły, że to mefedron, jednak zabezpieczona substancja została przekazana do laboratorium kryminalistycznego, celem wykonania specjalistycznych badań. Opinia biegłych wykazała, że jest to narkotyk – mefedron. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 7 kg tego środka odurzającego o wartości rynkowej blisko 400 tysięcy złotych.

Prawdopodobnie  towar został przywieziony z poza granic Polski. To jeden z większych transferów środków odurzających zabezpieczonych w tym roku na terenie Krakowa.

Mężczyzna usłyszał zarzuty i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

(KWP w Krakowie / mw)

  • Zabezpieczony mefedron
  • Zabezpieczony mefedron
Powrót na górę strony
Polska Policja