Policjant koszalińskiej komendy ponownie bezkonkurencyjny

Data publikacji 27.04.2016

Młodszego aspiranta Łukasza Pańczyszyna znają już chyba wszyscy miłośnicy sportowego pływania. Od kilku lat stratuje on w zawodach, gdzie zdobywa najwyższe miejsca na podium. W tym roku nie było inaczej. Nasz kolega przywiózł tylko z dwóch turniejów aż 6 złotych medali.

23 kwietnia br. w Lublinie odbyły się IV Mistrzostwa Policji  w Pływaniu. Do sportowej rywalizacji stanęło 72 zawodników reprezentujących niemal wszystkie województwa. Patronat nad mistrzostwami objęli Komendant Główny Policji, Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Lublin.

Łukasz Pańczyszyn, reprezentujący w tych zawodach Komendę Miejską Policji w Koszalinie, w konkurencji indywidualnej wystartował na dwóch dystansach, tj. na 50 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem motylkowym. W obu konkurencjach był najlepszy i stanął na najwyższym miejscu na podium.

Łukasz przyznał się, że parę dni wcześniej wziął udział w VII Ogólnopolskich Zawodach Pływackich Masters w Toruniu. Tym razem do rywalizacji w zawodach stanęło 300 osób. Podczas zmagań Nasz kolega był bezkonkurencyjny i zdobył 4 złote medale na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, motylkowym i klasycznym oraz na dystansie 100 metrów stylem zmiennym.

Łukasz Pańczyszyn otrzymał gratulacje za swoje osiągnięcia z rąk Komendanta Miejskiego Policji w Koszalinie insp. Zenona Atrasa, Zastępcy Komendanta Miejskiego mł. insp. Krzysztofa Sięląga oraz Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Marcina Pilarczyka.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów !