Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny pościg zakończony odzyskaniem skradzionego samochodu

Data publikacji 27.04.2016

Policyjny pości zakończony odzyskaniem skradzionego samochodu. Zatrzymany sprawca kradzieży, dodatkowo poszukiwany listem gończym a następnie odzyskane jeszcze 3 kradzione pojazdy i zatrzymany wspólnik. Podczas dynamicznej akcji policjanci z Myślenic na obrzeżach miasta udaremnili 34-latkowi ucieczkę za kierownicą skradzionego opla. Zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, kierował samochodem mimo cofniętych uprawnień oraz w stanie po użyciu alkoholu. Podczas pościgu spowodował kolizję. Był notowany w policyjnych kartotekach. Grozi mu do 5 lat więzienia (nie licząc kary już orzeczonej). Wartość odzyskanego mienia to szacunkowo ponad 100 tys. zł.

Do dyżurnego myślenickiej policji dotarł sygnał od policjantów z Wieliczki o tym, że po ich terenie może poruszać się skradziony kilkadziesiąt minut wcześniej firmowy, dostawczy opel. Skierowani na drogę wojewódzką nr 967 (ul. Słowackiego) policjanci ogniwa patrolowego po zaledwie kilku minutach napotkali samochód odpowiadający opisowi.
Po krótkim pościgu kierowca pojazdu został zmuszony przez funkcjonariuszy do zatrzymania pjazdu. Podczas kontroli okazało się, że podejrzewany o kradzież samochodu 34-letni mieszkaniec Krakowa jest osobą poszukiwaną przez jeden z krakowskich komisariatów do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna kierował pojazdem będąc w stanie po użyciu alkoholu, a także nie mając uprawnień do kierowania pojazdami, które zostały mu wcześniej cofnięte. Ponadto zatrzymany podczas pościgu spowodował kolizję drogową w miejscowości Borzęta. 34-latek był już notowany w policyjnych rejestrach m.in. za przestępstwa kryminalne.

Po wykonaniu niezbędnych czynności odzyskany pojazd trafił do właściciela, a zatrzymany, do policyjnego aresztu. Mężczyźnie grozi kara co najmniej 5 lat pozbawienia wolności.

Realizując dalej sprawę Policjanci Wydziału Kryminalnego w Wieliczce wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego w Krakowie, zatrzymali 29 latka (zam. Kraków), podejrzanego o współudział w kradzieży pojazdu marki Opel Movano. W związku z przerobieniem nr VIN zabezpieczono dodatkowo samochód m-ki BMW 118, którym poruszał się zatrzymany. Ponadto na jego posesji zabezpieczono samochód m-ki Jaguar XF AWD rok prod. 2015, a na sąsiedniej ulicy samochód m-ki Jaguar XS rok produkcji 2013, wobec których również istnieje podejrzenie przerobienia nr VIN w związku z kradzieżą.

Pojazdy zabezpieczono na parkingu strzeżonym, a zatrzymanego osadzono w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z Wieliczki pod nadzorem Prokuratury.

(KWP Kraków / mm)

  • Policjant przy skradzionym pojeździe kieruje ruchem
  • skradziony pojazd

Film Policyjny pości zakończony odzyskaniem skradzionego samochodu

Pobierz plik Policyjny pości zakończony odzyskaniem skradzionego samochodu (format mp4 - rozmiar 11.94 MB)

Powrót na górę strony