Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli samochody, broń palną i amunicję

Data publikacji 27.04.2016

Śródmiejscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o posiadanie broni palnej i ostrej amunicji. Ponad to na posesji Anny G. funkcjonariusze ujawnili toyotę hilux mogącą pochodzić z przestępstwa i tablice rejestracyjne od skradzionej toyoty auris. Do tej sprawy policjanci na terenie Raszyna zabezpieczyli także do badań mechanoskopijnych toyotę avensis. 37-latka usłyszała już zarzuty, za to przestępstwo kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie kobiety, ujawnienie tablic rejestracyjnych ze skradzionej toyoty, ostrej broni palnej, amunicji oraz zabezpieczenie dwóch samochodów z podejrzeniem przerobienia pól numerowych to efekt zakrojonych na szeroką skalę działań policjantów ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu.

Tym razem policjanci wkroczyli na teren jednej z posesji w powiecie piaseczyńskim. W mieszkaniu 37-latki w sypialni przy łóżku leżał pistolet oraz 20 sztuk ostrej amunicji, a w ogrodzie przy grillu policjanci ujawnili tablice rejestracyjne z utraconej w wyniku przestępstwa toyoty auris.

Na terenie posesji Anny G. stała toyota hilux, która została prawdopodobnie skradziona w Śródmieściu w lutym tego roku. Zarówno ten samochód, jak i toyota avensis zostaną teraz poddane badaniom mechanoskopijnym. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Kobieta została zatrzymana i usłyszała zarzuty. Grozi jej nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP /dk)

  • Policjanci zabezpieczyli samochody, broń palną i amunicję #1
  • Policjanci zabezpieczyli samochody, broń palną i amunicję #2
  • Policjanci zabezpieczyli samochody, broń palną i amunicję #3
Powrót na górę strony
Polska Policja