Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradziony w Austrii walec drogowy policjanci odnaleźli na Dolnym Śląsku

Funkcjonariusze z komendy policji w Kamiennej Górze ustalili i zatrzymali mężczyznę, który samochodem typu laweta transportował walec drogowy skradziony na terenie Austrii. Dodatkowo okazało się, że kierującemu zostały cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Policjanci wyjaśniają dokładnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz udział zatrzymanego w całym zdarzeniu. Przypomnijmy, że za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze otrzymał informację od Wspólnej Placówki Policji Polskiej i Czeskiej w Kudowie Zdroju o transporcie skradzionego walca drogowego po drogach podległych kamiennogórskiej jednostce. Skradziony pojazd wolnobieżny najprawdopodobniej transportowany miał być za pomocą innego samochodu. 

Pełniący służbę policjanci po otrzymaniu informacji przystąpili do patrolowania terenu. Na drodze K-5 zauważyli jadący w stronę Bolkowa pojazd typu laweta z dziwnie opakowanym wielkogabarytowym przedmiotem.

Samochód ciężarowy został zatrzymany do kontroli. Funkcjonariusze odbezpieczyli owinięty czarną folią przedmiot. Po sprawdzeniu okazało się, że na lawecie przewożona była maszyna budowlana skradziona na szkodę obywatela Czech. Ponadto okazało się, że kierujący wypożyczoną lawetą nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami z uwagi na ich cofnięcie. Walec drogowy wraz z pojazdem zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a mężczyzna zatrzymany do wyjaśnienia okoliczności transportowania skradzionego przedmiotu oraz prowadzenia pojazdu mechanicznego bez uprawnień.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony