Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 27.04.2016

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w czasie wolnym od służby, zatrzymał pijanego kierowcę Prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu, którego zatrzymał w czasie wolnym od służby policjant Ogniwa Wywiadowczego z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Na szczęście nie doszło do tragedii. Teraz amatorowi jazdy na podwójnym gazie za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

26 kwietnia br. około godziny 21.15 w Nowym Sączu na ul. Gwardyjskiej policjant po służbie wracając do domu, zauważył przed sobą samochód marki Ford, którego kierujący wykonywał niebezpieczne manewry.

Nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas wyjazdu z drogi podporządkowanej, następnie uderzył w krawężnik od którego się odbił i wjechał na chodnik po drugiej stronie jezdni. Zachowanie kierującego wzbudziło podejrzenie funkcjonariusza, że osoba prowadząca pojazd może być pod wpływem alkoholu. Styl jazdy kierowcy forda stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze dlatego też policjant natychmiast przystąpił do działania. Zatrzymał swój samochód i podbiegł do samochodu sprawcy. Gdy otworzył drzwi jego pojazdu poczuł silny zapach alkoholu. Policjant o zatrzymaniu pijanego kierowcy natychmiast powiadomił dyżurnego sądeckiej komendy, który na miejsce wysłał patrol. Kierowca został przekazany policjantom będącym w tym czasie na służbie.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza nie doszło do tragedii, bo jak się później okazało 23-letni mieszkaniec Nowego Sącza w organizmie miła prawie 4 promile alkoholu.

Teraz sąd zadecyduje o dalszych losach mężczyzny. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.

(KWP Kraków /dk)

Powrót na górę strony