Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali przyczepę turystyczną wartą 200 tys. złotych

Data publikacji 27.04.2016

Policjanci z Poznania odzyskali przyczepę turystyczną o wartości blisko 200 tys. złotych. Do kradzieży doszło w sierpniu ubiegłego roku. Zatrzymano właściciela posesji, na terenie której zabezpieczono utraconą przyczepę. Za przestępstwo paserstwa grozi do 5 lat wiezienia.

22 kwietnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu odzyskali przyczepę turystyczną, skradzioną w sierpniu 2015 roku, o wartości blisko 200 tys. złotych. Było to możliwe dzięki współpracy z Wydziałem ds. odzyskiwania mienia. Początkowo kryminalni posiadali jedynie ogólne informacje, dotyczące możliwej lokalizacji skradzionej przyczepy. Pomimo tego bardzo dokładnie sprawdzili wszystkie możliwe lokalizacje. Dzięki temu na terenie jednej z posesji w podpoznańskich miejscowości, zauważyli przyczepę, która odpowiadała wyglądem, poszukiwanemu modelowi.

Na miejscu czynności wykonywali funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego KWP – biegli z dziedziny mechanoskopii. Po sprawdzeniu numeru VIN, potwierdziły się przypuszczenia, że zabezpieczona przyczepa pochodzi z kradzieży. Zatrzymano właściciela posesji. Jeżeli policyjne ustalenia potwierdzą, że mężczyzna świadomie posiadał przedmiot pochodzący z przestępstwa, może usłyszeć zarzut paserstwa. Grozi za to do 5 lat więzienia. 

(Poznań /dk)

Powrót na górę strony