Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skradzione ule wróciły do wlaścicieli. Sprawcy zatrzymani przez policjantów na gorącym uczynku

Data publikacji 27.04.2016

Dwóch mieszkańców powiatu nidzickiego odpowie za kradzież kilkudziesięciu uli. Mężczyźni zostali zatrzymani w trakcie gdy przygotowywa je do transportu. Znaczna ich część została zwrócona właścicielom. Za tą kradzież mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają czy zatrzymani nie byli zamieszani w inne podobnego rodzaju przestępstwa.

Nidziccy kryminalni w wyniku działań operacyjnych wytypowali i ustalili sprawców kradzieży uli jaka miała miejsce w ubiegłym tygodniu koło miejscowości Frąknowo. Wczoraj (26.04.2016) po godz. 22:00 policjanci zatrzymali 26- i 29-latka na gorącym uczynku, w trakcie przygotowywania uli do transportu. Mężczyźni byli bardzo zaskoczeni. 

Funkcjonariusze odzyskali łącznie 84 ule. 60 z nich należało do właściciela, który tydzień temu zgłosił ich kradzież. Pozostałe 24 ule częściowo zasiedlone rodzinami pszczelimi pochodziły z ubiegłorocznej kradzieży. Właściciel zgłosił wówczas kradzież 25 uli. 

Jeszcze tej samej nocy ule zostały zwrócone właścicielom.

W czasie przeszukań samochodów podejrzanych mężczyzn funkcjonariusze zabezpieczyli m.in. kije baseballowe, dwie sztuki broni gazowej oraz marihuanę. 

Mężczyźni wkrótce usłyszą zarzut kradzieży, za który grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. 

(KWP Olsztyn / mm)

Film Skradzione ule wróciły do wlaścicieli

Pobierz plik Skradzione ule wróciły do wlaścicieli (format mp4 - rozmiar 2.42 MB)

Powrót na górę strony