Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne osoby zatrzymane w sprawie oszustw „na wnuczka”

Data publikacji 28.04.2016

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali kolejne osoby w sprawie oszustw metodą na wnuczka. Za przestępstwo, którego się dopuścili grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich tygodniach to już kolejne osoby zatrzymane przez radomskich policjantów, które mają związek z oszustwami starszych osób. Tym razem dzięki skrupulatnej pracy policjantów zwalczających przestępczość przeciwko mieniu doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 50 i 54 lat, jeden z nich to mieszkaniec Zgierza, a drugi Bydgoszczy. Jak wynika z policyjnych ustaleń, obaj szukali pracy za pośrednictwem serwisów internetowych, a gdy zgłosili się do nich potencjalni „pracodawcy” ich zadaniem miało być wykonanie kilku przelewów bankowych. Jak się okazało, każdy z nich dokonał przelewów na łączną kwotę około 50 tysięcy złotych, a pieniądze te były łupem przestępców, którzy oszukali starsze osoby metodą „na wnuczka” i wyłudzili tym samym od seniorów oszczędności całego życia.

Zatrzymani mężczyźni najprawdopodobniej byli nieświadomi tego, że biorą udział w przestępczym procederze. Byli „słupami”, których zadaniem było dokonanie kilku transakcji bankowych. Trafili do policyjnej celi, po czym usłyszeli zarzut oszustwa.

Zastosowano wobec nich policyjne dozory. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom /dk)

Powrót na górę strony