Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich i zabezpieczyli blisko 1000 porcji narkotyków

Data publikacji 28.04.2016

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z Wrocławia, a podejrzewanym o prowadzenie uprawy oraz posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 70 roślin w różnej fazie wzrostu, a także gotowy susz, z którego po podziale można byłoby uzyskać blisko 1000 porcji marihuany. Jeden z zatrzymanych posiadał także metamfetaminę. Za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem.

Do zatrzymania podejrzanych doszło na terenie powiatu jeleniogórskiego. Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działając wspólne z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu namierzyli osoby, co do których istniało przypuszczenie, że mogą posiadać znaczną ilość środków odurzających. Następnie przystąpili do realizacji i przeszukali pomieszczenia zajmowane przez podejrzanych. 

Podczas przeprowadzonych czynności funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 73 krzewy konopi indyjskich znajdujące się w różnej fazie wzrostu, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Znaleźli również gotowy susz marihuany, z którego po podziale można byłoby uzyskać blisko 1000 porcji tego narkotyku, a także świeżo ścięte krzewy. 

W tej sprawie zostali zatrzymani dwaj mieszkańcy powiatu jeleniogórskiego, w wieku 28 i 36 lat, którzy trafili do policyjnego aresztu.

Sprawdzenie 36-latka wykazało, że posiada on jeszcze kilka porcji metamfetaminy.

Obecnie funkcjonariusze nadal realizują czynności w tej sprawie. Ustalają m.in. czy podejrzani zajmowali się również handlem. 

Przypomnijmy, że za prowadzenie uprawy konopi indyjskich grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a posiadanie znacznej ilości środków odurzających zagrożone jest karą do lat 10. Natomiast za handel narkotykami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony