Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!” - Spotkanie śląskich policjantów z rybnicką młodzieżą

Data publikacji 02.05.2016

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach spotkali się z młodzieżą z Gimnazjum nr 3 w Rybniku. Zajęcia warsztatowe odbywały się zgodnie z założeniami kampanii: "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!". Mundurowi swoim działaniem, chcą promować zdrowy – wolny od uzależnień tryb życia, jak również kształtować u młodych ludzi umiejętność dokonywania właściwego wyboru postępowania w sytuacjach trudnych.

Komisarz Paweł Warchoł oraz aspirant Aleksander Benisz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, spotkali się w piątek z młodzieżą z Gimnazjum nr 3 w Rybniku. Policjanci przeprowadzili zajęcia warsztatowe, zgodnie z założeniami kampanii: "Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!".

Kampania ma na celu promowanie zdrowego i wolnego od uzależnień trybu życia, jak również kształtowanie wśród młodych ludzi zdolności do dokonywania właściwych wyborów w trudnych sytuacjach. Profilaktyka wśród młodzieży jest bardzo potrzebna, ponieważ młodzi ludzie często nie zdają sobie sprawy z tego, że czasem jedna ich decyzja będzie miała znaczący wpływ na ich przyszłość, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

Uczestnicy spotkania bardzo chętnie rozmawiali z mundurowymi, a także aktywnie włączyli się w zajęcia, za co otrzymali koszulki, bransoletki, smycze oraz długopisy z logo kampanii. Całe spotkanie upłynęło w miłej atmosferze.

(KWP Katowice / mm)

 

  • policjanci w szkole rozmawiają z uczniami
  • policjanci w szkole rozmawiają z uczniami
  • policjanci w szkole rozmawiają z uczniami
  • policjanci prowadzą interaktywne zajęcia z ucziami
  • policjant z uczennicami przezentującycmi koszulki z logiem akcji
  • koszulki, opaski, długopisy i smycz z logiem akcji

Film „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!” - Spotkanie śląskich policjantów z rybnicką młodzieżą

Pobierz plik „Wkraczasz w dorosłość – Wybieraj!” - Spotkanie śląskich policjantów z rybnicką młodzieżą (format mp4 - rozmiar 27.1 MB)

Powrót na górę strony