Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po alkoholu przyjmował pacjentów na dyżurze

Data publikacji 02.05.2016

Policjanci z Wołowa zatrzymali nietrzeźwego lekarza pełniącego dyżur w jednym z miejscowych szpitali. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało 1,4 promila alkoholu w jego organizmie. Ustalenia policjantów potwierdziły, że doktor przyjął w tym dniu 13 osób. Jeżeli okaże się, że swoim zachowaniem naraził pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

30 kwietnia br. oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Wołowie został poinformowany o podejrzeniu, że lekarz w jednym z miejscowych szpitali pełnił dyżur pod wpływem alkoholu. Na miejsce w celu potwierdzenia tej informacji niezwłocznie skierował patrol. Policjanci, którzy przybyli do szpitala, w gabinecie lekarskim zastali 53-letniego mężczyznę, od którego wyczuli woń alkoholu. Wykonane przez nich sprawdzenie potwierdziło, że ma on 1.4 promila alkoholu w organizmie.

Lekarz został odsunięty od wykonywania swoich obowiązków, a dalsze ustalenia w tej sprawie wykazały, że przyjął on w tym dniu 13 pacjentów.

Policjanci na miejscu zabezpieczyli dokumentację medyczną i zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia oraz wykonania dalszych czynności procesowych z jego udziałem.

Jeżeli prowadzone postępowanie wykaże, że lekarz swoim zachowaniem naraził pacjentów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grozić mu może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony