Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzewanych o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa

Data publikacji 04.05.2016

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Jak ustalili funkcjonariusze, sprawca kilkakrotnie ranił nożem pokrzywdzonego, który z obrażeniami trafił do szpitala. Poszkodowanego znaleźli dzielnicowi w trakcie patrolowania jednego z miejskich parków. Z kolei kryminalni z KMP w Radomiu zatrzymali 51-letnią mieszkankę Radomia podejrzaną o zabójstwo swojego męża. Kobieta trafiła na 3 miesiące do aresztu. Teraz zatrzymani za swój czyn odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet dożywocie.

Jak ustalili policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze , do zdarzenia doszło 2 maja br. przed godziną 19:00 w jednym z parków w Jeleniej Górze. Dzielnicowi, którzy patrolowali ten rejon miasta, znaleźli leżącego na ziemi 27-letniego mężczyznę, zakrwawionego, z licznymi ranami kłutymi. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Obecnie jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W tej sprawie w wyniku podjętych działań, funkcjonariusze wytypowali i już następnego dnia od zdarzenia, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to przestępstwo. 43-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 1,5 promila.

Zatrzymany podejrzewany jest o usiłowanie zabójstwa, za co grozić mu może nawet dożywocie. Czynności procesowe w tej sprawie nadal trwają.

* * *

W sobotę, 30.04.2016 r., radomska policja otrzymała informację o zgonie 46-letniego mężczyzny w jednym z mieszkań przy ulicy Osiedlowej. Ze względu na podejrzenie udziału osób trzecich zarządzono sekcję zwłok, a kryminalni zatrzymali do wyjaśnienia żonę 46-latka i jej 40-letniego znajomego. W chwili zatrzymania 51-latka był nietrzeźwa – miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu została przesłuchana, a wyniki sekcji zwłok i zeznania kobiety potwierdziły, że doszło do zabójstwa. Jak wynika z ustaleń, kobieta zadała mężowi kilka ciosów nożem w okolice płuc. Usłyszała zarzut zabójstwa, a sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec zatrzymanej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym w Warszawie.

(KWP we Wrocławiu / KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony