Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane auto do przewozu osób niepełnosprawnych

Gorzowscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież specjalistycznego volkswagena. Pojazd o wartości 30 tys. złotych był przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych. Za popełnione przestępstwo sprawcom może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

W czwartek (28 kwietnia) kryminalni zatrzymali na ulicy Myśliborskiej w Gorzowie kierującego lawetą. Mężczyzna przewoził białego volkswagena caddy. Zaledwie cztery dni wcześniej w Barlinku (pow. myśliborski) zgłoszono kradzież takiego samego modelu volkswagena, również w kolorze białym. Skradziony samochód był przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych. Posiadał specjalny podnośnik, służący do przenoszenia wózka inwalidzkiego.

Po sprawdzeniu okazało się, że to właśnie ten pojazd został skradziony w Barlinku. Na miejscu śledczy i technik kryminalistyki zebrali i zabezpieczyli ślady.

Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn (28 l. i 42 l.), których przewieziono do gorzowskiej komendy.Mężczyźni usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem. Za te przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Obaj podejrzani dopuścili się tego czynu w warunkach recydywy, dlatego grozić im będzie aż do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratora aresztował ich na dwa miesiące.

Odzyskany volkswagen został zwrócony właścicielowi. Nie trudno sobie wyobrazić, jak ważna z punktu widzenia osoby niepełnosprawnej jest możliwość korzystania z takiego pojazdu. Dzięki niemu przemieszczanie się takich osób jest łatwiejsze, ale przede wszystkim bezpieczniejsze.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • policjant przy samochodzie

Film Odzyskane auto do przewozu osób niepełnosprawnych

Pobierz plik Odzyskane auto do przewozu osób niepełnosprawnych (format mp4 - rozmiar 11.67 MB)

Powrót na górę strony