Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzioną koparkę o wartości 120 tys. złotych

Data publikacji 06.05.2016

Bogatyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo sprzętu budowlanego. Okazało się, że koparka wartości 120 tys. złotych, którą ujawnili funkcjonariusze została skradziona w Świdnicy. Do samego zatrzymania doszło przed sprzedażą pojazdu innej osobie. Mężczyzna stanie teraz przed sądem, gdzie będzie odpowiadał za przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Bogatyni zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zauważyli przy jednej z ulic mężczyznę znanego im z wcześniej prowadzonych postępowań. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, skąd pochodzi znajdująca się w jego posiadaniu koparka. Policjanci przyglądając się jej bliżej zauważyli, że ma ona uszkodzone zamki w drzwiach do kabiny.

Dalsze ustalenia, potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy, co do legalności pochodzenia koparki. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że została ona skradziona dzień wcześniej w Świdnicy. 37-letni mężczyzna tłumaczył, że już właśnie znalazł kupca na koparkę w sąsiednim powiecie i miał zamiar ją sprzedać. Nie był w stanie wytłumaczyć jednak, w jaki sposób wszedł w jej posiadanie.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany ma na koncie podobne przestępstwa.

Mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie za paserstwo. Grozi mu kara do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław / mm)

Powrót na górę strony