Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszukiwali starsze osoby wymyślając różne historie

Data publikacji 06.05.2016

Oszukiwali starsze osoby wymyślając różne historie. Cel zawsze był jeden, wyłudzić jak największą sumę pieniędzy. Zostali zatrzymani i już usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przed kilkoma tygodniami informowaliśmy o grupie oszustów, działających na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Sprawcy wykorzystywali wiele metod. Do mieszkań ofiar dostawali się zawsze pod pretekstem „legendy”. Raz byli pracownikami spółdzielni, innym razem zbierali stare ubrania. Niestety w trzech przypadkach dokonali kradzieży pieniędzy. Informacje te wraz z apelami przekazywane były podczas spotkań z seniorami, za pośrednictwem lokalnych mediów oraz poszczególnych parafii. Wspomnieć należy także o kilku próbach oszustw. W tych przypadkach liczne informacje trafiły do dyżurnego policji.

Działania policjantów wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu wskazywały na to, że sprawcy są spoza terenu województwa mazowieckiego. Co ważne, działali w wielu miejscach. Ostatecznie dwie osoby narodowości romskiej w wieku 32 i 36 lat zostały zatrzymane przez olsztyńskich policjantów. W dalszych działaniach udział brali ostrołęccy śledczy. Podczas przesłuchań mieszkańcy Łodzi przyznali się do trzech kradzieży na terenie Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek do seniorów. Pamiętajmy, że oszuści powiedzą nam wszystko by tylko ukraść nasze pieniądze. Mogą podawać się za naszych bliskich, potrzebujących pomocy, chorych, policjantów inkasentów, a nawet księży. W przypadku, gdy ktoś prosi cię o dużą kwotę pieniędzy skontaktuj się z rodziną lub z przyjaciółmi. Rozmowa taka może pomóc w ujawnieniu oszustwa.

(KWP Radom / mm)

Powrót na górę strony