Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bohaterska Pani Stefania z wizytą u Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp.dr Tomasza Miłkowskiego

Data publikacji 06.05.2016

W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyła się niecodzienna uroczystość. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. dr Tomasz Miłkowski gościł w swoim gabinecie 78-letnią mieszkankę Krakowa, która kilka dni wcześniej przechytrzyła fałszywego „wnuczka”, doprowadzając do jego zatrzymania przez policjantów. Komendant Wojewódzki pogratulował pani Stefanii wspanialej postawy obywatelskiej i zachowania godnego naśladowania.

Dzisiaj, 6 maja br., podczas miłej rozmowy, w trakcie której pani Stefania wróciła pamięcią do całego zdarzenia, inspektor Miłkowski wręczył jej piękny bukiet kwiatów oraz list gratulacyjny. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Miejski Policji w Krakowie inspektor Janusz Barcik, który uhonorował dzielną seniorkę pamiątkowym upominkiem. Obaj Komendanci, zgodnie stwierdzili, że postawa Pani Stefanii budzi Ich uznanie i powinna być przykładem dla osób w jej wieku, które najczęściej padają ofiarami oszustów.

Przypomnijmy historię pani Stefanii.

78-letnia pani Stefania uczestniczyła w nagraniu programu prewencyjnego, w którym pada ofiarą tzw. oszustwa na legendę. Film realizowała jedna z ogólnopolskich stacji telewizyjnych. 78-latka udowodniła, że swoją wiedzę o "metodzie na wnuczka" potrafi zastosować również w rzeczywistości. Kiedy w dwa tygodnie później odebrała telefon stacjonarny i usłyszała w nim głos nieznajomego mężczyzny podającego się za jej wnuczka wiedziała, że pada ofiarą naciągacza. Rezolutna kobieta inteligentnie poprowadziła rozmowę z fałszywym „wnuczkiem”, upewniła się, że jej podejrzenia co do złych intencji mężczyzny są słuszne. Po odłożeniu słuchawki niezwłocznie poinformowała o całej sprawie policjantów. Następnie odebrała jeszcze kilka telefonów od naciągacza, który podał jej m.in. szczegółowe informacje co do terminu i sposobu przekazania pieniędzy. Pani Stefania asekurowana przez mundurowych stawiła się w wyznaczonym miejscu, oraz do czasu aż policjanci wkroczyli do akcji i zatrzymali fałszywego wnuczka, perfekcyjnie odgrywała rolę oszukanej.

Zatrzymany oszust trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Po ocenie dowodów zebranych przez policję sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował areszt tymczasowy.

(KWP Kraków / mm)

  • Pani Stefania otrzymuje kwiaty od Policjanta
  • Pani Stefania otrzymuje kwiaty od Policjanta
  • Pani Stefania z policjantem
Powrót na górę strony