Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na Senioraliach

Data publikacji 09.05.2016

Wczoraj rozpoczęły się wojewódzkie „Senioralia". Na Dużej Łące Parku Śląskiego przygotowano wiele atrakcji, nie tylko dla seniorów. W ramach imprezy odbywa się też V Kongres "Obywatel Senior". W chorzowskim parku nie zabrakło również śląskich stróżów prawa.

Policjanci przygotowali dla seniorów liczne atrakcje. Funkcjonariusze chorzowskiego zespołu konnego przedstawili pokaz wyszkolenia koni służbowych. Zaprezentowali między innymi pokonywanie nietypowych przeszkód oraz elementy konnej musztry. Przewodnik psa służbowego pokazał pokaz posłuszeństwa czworonoga. Przygotowano także stoisko, na którym policjanci z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Katowicach przeprowadzali badanie daktyloskopijne, po którym jego uczestnicy otrzymywali na pamiątkę odbitki swoich linii papilarnych. Można było również zobaczyć pojazdy wykorzystywane przez policjantów w codziennej służbie.

W trakcie całej imprezy odwiedzającym policyjne stoisko gościom przekazywano poradniki „Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku”, ulotki dotyczące bezpieczeństwa w czasie zagranicznych podróży i podejmowania pracy za granicą oraz karty iCE, informując jednocześnie o zaletach noszenia jej przy sobie. Informowano o zagrożeniach, z którymi seniorzy mogą się spotkać na co dzień oraz sposobach ich unikania. Zainteresowanym przedstawiano jak działają sprawcy tych przestępstw, których ofiarami często padają osoby starsze - kradzieży, włamań, oszustw, kradzieży kieszonkowych. Dokładnie wyjaśniano, jak należy się zachować, aby nie paść ofiarą fałszywych "wnuczków”, „policjantów” oraz innych oszustów.

Poza atrakcjami przygotowanymi przez śląską policję można było również pograć w golfa, odwiedzić mini planetarium, pojeździć w miasteczku ruchu drogowego, obejrzeć występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk" oraz grupy Indios Bravos, czy też wygrać lot balonem. Z atrakcji korzystali seniorzy, ale też ich rodziny. Przez kilka godzin na parkowych alejach odbywał się prawdziwy festiwal międzypokoleniowej integracji.

(KWP Katowice / mm)

  • seniorzy oglądają konie policyjne
  • seniorzy przy stoisku krymiunalistycznym
  • seniorzy przy stoiskach na pierwszym planie policjant z psem służbowym
Powrót na górę strony