Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani poszukiwani listami gończymi

Policjanci z Sopotu zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który był poszukiwany sześcioma listami gończymi od 9 lat. Trafił w ręce policjantów na ulicy Bohaterów Monte Cassino. Został już przetransportowany do więzienia, gdzie spędzi najbliższe lata. Poszukiwanego listem gończym zatrzymali także mundurowi z Radziejowa.

Policjanci w nocy z czwartku na piątek otrzymali zgłoszenie o tym, że do jednego z hoteli w Sopocie wszedł mężczyzna, który zaczął się awanturować. Włączył alarm przeciwpożarowy, po czym uciekł. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce ustalili jego dokładny rysopis i natychmiast zaczęli poszukiwania w centrum miasta.

Sprawca został zatrzymany przed jedną z sopockich restauracji. Policjanci sprawdzili jego tożsamość i okazało się, że to 41-latek bez stałego miejsca zamieszkania poszukiwany 6 listami gończymi, między innymi za oszustwa. Zatrzymany trafił do policyjnej celi. W miniony piątek policjanci wydziału konwojowego przetransportowali go do więzienia, w którym spędzi najbliższe lata.

Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie, polegające na wywołaniu fałszywego alarmu, który spowodował przyjazd na miejsce służb ratowniczych. Za to wykroczenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny do 1500 złotych.

----

Radziejowski policjant, zajmujący się poszukiwaniem osób, wspólnie z dzielnicowym z Dobrego, zatrzymał w miniony piątek (06.05.16) poszukiwanego listem gończym 42-letniego mieszkańca powiatu radziejowskiego.

Jak opowiada asp. szt. Jan Wojciechowski, od wielu lat "tropiący" poszukiwanych, mężczyzna ukrywał się od około siedmiu miesięcy. Poszukiwał go Sąd Okręgowy w Łodzi za popełnione oszustwa. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 42-latek wyjechał wraz z rodziną do Anglii. Policjanci ustalili, że w najbliższym czasie mężczyzna może odwiedzić rodzinę w Polsce.

Wiadomość potwierdziła się. W piątek od rana mundurowi dosłownie mijali się z poszukiwanym. Kilkakrotnie przyjeżdżali w miejsca, w których przebywał, o kilka minut za późno. Ostateczne jednak poszukiwany został zatrzymany wieczorem na terenie gminy Piotrków Kujawski. Był zaskoczony widokiem funkcjonariuszy, ale nie stawiał oporu.

Po zatrzymaniu trafił do Zakładu Karnego we Włocławku, gdzie spędzi najbliższe 30 miesięcy.

(KWP w Gdańsku / KWP w Bydgoszczy / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
    KWP Gdańsk
  • Zatrzymany podejrzany
    KWP Gdańsk
Powrót na górę strony