Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpracowali grupę przestępczą zajmującą sie włamaniami do mieszkań

Data publikacji 10.05.2016

10 lat pozbawienia wolności grozi sześciu osobom podejrzanym o liczne włamania do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Słupska i okolic. Jest to efekt intensywnych działań śledczych prowadzonych przez policjantów z II komisariatu w Słupsku, którzy rozpracowali grupę zajmująca się tego typu przestępstwami. Podejrzane w tej sprawie osoby zostały zatrzymane i usłyszały zarzuty.

Zgłoszenia o włamaniach do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Słupska i okolic, zaczęły wpływać do policjantów w styczniu br. Kryminalni II Komisariatu w Słupsku szczegółowo zabezpieczali ślady przestępstw i zbierali wszystkie informacje mające na celu wyjaśnienie każdego ze zgłoszonych przestępstw. Jak wynikało z ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy, sprawcy włamywali się do mieszkań wykorzystując nieobecność domowników. Najczęściej włamywali się poprzez drzwi i okna balkonowe czy piwniczne. Ich łupem padały głównie pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. Straty z tego tytułu były znaczne i łącznie sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Prowadzone w II Komisariacie Policji w Słupsku śledztwo miało na celu rozpracowanie grupy zajmującej się tymi włamaniami. Żmudnie zbierane informacje doprowadziły do faktów wskazujących personalia osób podejrzewanych o te przestępstwa. W miniony piątek (6 maja 2016) śledczy z II Komisariatu w Słupsku weszli równocześnie do pięciu mieszkań na terenie Słupska. W efekcie tych zorganizowanych i szczegółowo przygotowanych działań policjanci z zatrzymali łącznie sześć osób. Wśród nich była 33-letnia kobieta, która jak się okazało najczęściej stała na tzw. czujkach i odpowiadała w grupie za transport złodziei. Wszystkie osoby zatrzymane to mieszkańcy Słupska w wieku od 18 do 33 lat. Trafili do policyjnego aresztu. W sobotę, podczas przesłuchań kryminalni potwierdzili, że role w grupie przestępczej obowiązywał podział ról.

W trakcie realizacji sprawy i przeszukań mieszkań podejrzewanych osób śledczy odzyskali i zabezpieczyli część skradzionych pokrzywdzonym przedmiotów. Wśród nich był min.: 55- calowy telewizor zabrany z mieszkania na jednym z osiedli w Słupsku. Ponadto kryminalni zabezpieczyli biżuterię, zegarki, laptopy oraz specjalistyczne urządzenia do zagłuszania alarmów domowych. Ustalenia śledczych doprowadziły także do odzyskania sejfu, który sprawcy ukradli z biura jednego z miejscowych oddziałów związku wędkarskiego. Po rozpruciu go, zabrali z niego kilkanaście tysięcy złotych, a następnie wrzucili go do rzeki w podsłupskim Bydlinie. W jednym z mieszkań - u 18 letniego włamywacza - śledczy ujawnili i zabezpieczyli ponadto 150 gramów marihuany.

Zebrane w sprawie obszerne dowody wskazujące na sprawstwo zatrzymanych osób, pozwoliły śledczym na przedstawienie im wstępnych zarzutów dokonania co najmniej 7 włamań w okresie od stycznia do kwietnia 2016 roku.

W sobotę (7 maja 2016) zatrzymani zostali doprowadzeni przez policjantów do prokuratury, gdzie wobec podejrzanych zastosowano dozory policyjne. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP Gdańsk /dk)

  • Policjanci rozpracowali grupę przestępczą zajmującą sie włamaniami do mieszkań #1
  • Policjanci rozpracowali grupę przestępczą zajmującą sie włamaniami do mieszkań #2
  • Policjanci rozpracowali grupę przestępczą zajmującą sie włamaniami do mieszkań #3
Powrót na górę strony