Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzieci otrzymały już blisko 3 tys. książeczek prewencyjnych w ramach programu "Sierżant Uśmiech"

Data publikacji 11.05.2016

Policjanci z Trzebnicy podsumowali działania w ramach programu prewencyjnego „Sierżant Uśmiech”. W trakcie spotkań z funkcjonariuszami oraz trzebnicką bajkopisarką panią Wiesławą Kuciębą wszyscy pierwszoklasiści poprzez lekturę ciekawego, kolorowego komiksu zapoznawali się w ciągu roku szkolnego z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa. Później najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego mieli możliwość zaprezentowania wiedzy i umiejętności, jakie przyswoili w trakcie spotkań z policjantami.

Książeczka pn. „Sierżant Uśmiech” powstała dzięki współpracy Policji z trzebnicką bajkopisarką panią Wiesławą Kuciębą. Działaniami tymi byli objęci wszyscy uczniowie klas pierwszych z miejscowych szkół podstawowych. Otrzymali oni komiks, który w wesoły, rymowany sposób uczy jak bezpiecznie poruszać się w drodze do szkoły. Najwięcej radości sprawiało maluchom korzystanie z naklejek, w które jest zaopatrzona książeczka. Uczniowie musieli wkleić je w odpowiednie miejsca żeby zdać sprawdzian z wiedzy o ruchu drogowym.

Każdy, kto wykonał to zadanie poprawnie, otrzymał dyplom z wizerunkiem „Sierżanta Uśmiecha” podpisany przez policyjnego eksperta.

Od początku trwania programu w powiecie trzebnickim przekazano już dzieciom prawie 3 tysiące książeczek, a to za sprawą ścisłej współpracy funkcjonariuszy z miejscowymi władzami samorządowymi.

(KWP Wrocław / mm)

  • dzieci występujące w scence o ruchu drogowym
  • dzieci z policjantem mówiącym do mikrofonu
  • władze samorządowe, nuczyciele, strażnik miejski i policjant
Powrót na górę strony