Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantka z Sulęcina rekordzistką Polski w rzucie dyskiem

Data publikacji 11.05.2016

Małgorzata Krzyżan z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie poprawiła rekord Polski w rzucie dyskiem w kategorii kobiet. To nie pierwszy sukces policjantki. Jesienią weźmie udział w Mistrzostwach Świata Mastersów, które odbędą się w Australii.

Asp. Małgorzata Krzyżan jest policjantką Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie. Od 14 lat pracuje jako technik kryminalistyki. Wolny czas poświęca swojej pasji – lekkiej atletyce. Od wielu lat trenuje rzut dyskiem i osiąga wyniki na skalę międzynarodową.

3 maja 2016 roku na stadionie olimpijskim SOSiR w Słubicach odbył się Miting Otwarcia Sezonu, w którym startowała policjantka Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie Małgorzata Krzyżan. Wynik jaki uzyskała w tych zawodach to 43,10 m. - jest on lepszy od poprzedniego rekordu Polski w kategorii kobiet powyżej 45 lat. Wynik, który uzyskała w Słubicach plasuje ją na pierwszym miejscu tabel światowych w jej kategorii wśród mastersów lekkiej atletyki.

Aktualnie przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Polski Weteranów, które odbędą się na początku lipca 2016 roku w Opolu. Jesienią weźmie udział w Mistrzostwach Świata Mastersów, które odbędą się w Australii.

Życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Gorzowie / mw)

  • Asp. Małgorzata Krzyżan z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie
  • Asp. Małgorzata Krzyżan z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie
Powrót na górę strony