Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała sprzedać psa, którym miała się zaopiekować

Data publikacji 12.05.2016

Policjanci z Lubaczowa przy współpracy z policjantami z Krosna odzyskali psa rasy Cane Corso o wartości 3 tys. złotych. Kobieta, która miała się nim zaopiekować pod nieobecność właściciela wystawiła go na sprzedaż. Dzięki podjętym przez funkcjonariuszy działaniom, nie doszło do transakcji, a właściciel odzyskał swojego pupila.

Mieszkaniec gminy Lubaczów zgłosił policji, że jego pies rasy Cane Corso został wystawiony na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Okazało się, że ogłoszenie zamieściła kobieta, która miała opiekować się psem pod nieobecność właściciela.

Mężczyzna wyjaśnił, że z powodu wyjazdu zagranicznego, przez specjalną organizację szukał osoby, która mogłaby zaopiekować się jego psem. Na ogłoszenie odpowiedziała kobieta, która przyjechała po psa, aby wziąć go do siebie na jeden dzień, w celu sprawdzenia czy zwierzę się zaaklimatyzuje. Na drugi dzień miała zadzwonić i poinformować właściciela, czy podejmie się opieki. Jednak nie zadzwoniła i nie odbierała także telefonu.

Po dwóch dniach, z mężczyzną skontaktowała się przedstawicielka organizacji, za pośrednictwem której szukał opiekuna. Poinformowała go, że jego pies jest wystawiony na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Właściciel psa powiadomił o sprawie policję.

Funkcjonariusze ustalili, że psa zabrała mieszkanka Krosna oraz to, że za kilka godzin ma dojść do jego sprzedaży. Zebrane informacje zostały przekazane krośnieńskim policjantom, którzy pojechali do domu kobiety. Szybkie działanie funkcjonariuszy spowodowało, że nie udało jej się przekazać psa nowemu właścicielowi, który już przyjechał po zakupione zwierzę. Pies został przekazany prawowitemu właścicielowi.

(KWP Rzeszów / mm)

Powrót na górę strony