Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metamfetaminy

Data publikacji 12.05.2016

Zatrzymane dwie osoby, zlikwidowana linia produkcyjna, zabezpieczone komponenty do produkcji narkotyków oraz ujawniona marihuana - to efekt działań przeprowadzonych wspólnie przez policjantów z Wrocławia i Kłodzka. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że od ubiegłego roku wykorzystując tą linię wyprodukowano około 1 kg metamfetaminy o wartości rynkowej 200 tys. zł. Za wytwarzanie narkotyków w znacznej ilości grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wrocławskiej komendy wojewódzkiej zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, wspólnie z funkcjonariuszami z Kłodzka, zlikwidowali linię produkcyjną bardzo silnego narkotyku – metamfetaminy. Działania miały miejsce 11 maja br. na terenie gminy Kłodzko. Profesjonalna linia znajdowała się w pomieszczeniach, w najmowanym przez 39-letniego mężczyznę budynku.  

Funkcjonariusze w trakcie realizacji czynności służbowych ujawnili kilkadziesiąt gram suszu roślinnego oraz komponenty do produkcji metafetaminy. Policjanci wstępnie ustalili, że zatrzymany od ubiegłego roku wyprodukował około 1 kilograma metamfetaminy o wartości rynkowej 200 tys.złotych.

W związku ze sprawą zatrzymano 39-latka oraz 42-letnią kobietę. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności przestępczego procederu.

Przypomnijmy, że za wytwarzanie narkotyków, gdy przedmiotem produkcji jest znaczna ilość środków odurzających, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław /dk)

Film Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metaamfetaminy

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali linię produkcyjną metaamfetaminy (format mp4 - rozmiar 3.64 MB)

Powrót na górę strony