Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uczciwość chłopców nagrodzona przez Prezydenta Miasta i Komendanta Policji

Data publikacji 13.05.2016

Podczas apelu w Szkole Podstawowej nr 9 w Siedlcach Prezydent Miasta Wojciech Kudelski oraz Komendant Miejski Policji mł. insp. Marek Fałdowski wyróżnili za uczciwość i właściwą postawę dwóch uczniów. Chłopcy we wtorek znaleźli portfel z dokumentami i pieniądzmi, a następnie przekazali go na Policję.

We wtorek (10 maja 2016) przed godziną 16. do dyżurnego siedleckiej komendy zadzwoniło dwóch uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Siedlcach. Chłopcy powiedzieli, że przed chwilą wracając z zajęć na jednej z ulic znaleźli portfel. Były w nim dokumenty i pieniądze. We wskazane miejsce natychmiast pojechał patrol. Policjanci szybko dojechali na miejsce i potwierdzili, że nie jest to żaden dowcip. Funkcjonariusze odebrali od 13-latków portfel, a następnie oddali właścicielowi. Dzięki uczciwości i właściwej postawie chłopców dokumenty i pieniądze z powrotem wróciły do 63–letniego rencisty.

Wczoraj (12 maja 2016) Prezydent Wojciech Kudelski oraz Komendant mł. insp. Marek Fałdowski podziękowali obydwu chłopcom za uczciwość i właściwą postawę. Podkreślali, że takie zachowanie wynika z wzorowego wychowania, jakiego nabywa się w domu rodzinnym oraz szkole. Uczniowie w obecności swoich rodziców otrzymali pisemne podziękowania, maskotki siedleckiej policji oraz ufundowane przez Urząd Miasta w Siedlcach nagrody rzeczowe. Na zakończenie 13-latkowie nagrodzeni zostali gromkimi brawami przez swoich kolegów.

Chłopcom za ich godną naśladowania postawę jeszcze raz serdecznie dziękujemy, jednocześnie wyrażamy przekonanie, że posłużą przykładem dla swoich rówieśników.

(KWP Radom /dk)

Powrót na górę strony