Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wysypali 20 ton śmieci w miejscu niedozwolonym

Data publikacji 13.05.2016

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Śląska, którzy na zlecenie swojego pracodawcy wysypali około 20 ton odpadów w miejscu niedozwolonym. Zatrzymanie osób zanieczyszczających środowisko było możliwe dzięki reakcji jednego z mieszkańców i błyskawicznej interwencji policjantów.

Do zdarzenia doszło wczoraj (12 maja 2016) o godzinie 14:45, gdy policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Przecieszyna o ciężarówkach wysypujących odpady około 800 metrów od zabudowań. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali dwie ciężarówki marki Man z naczepami, które  wysypały około 20 ton śmieci w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze zatrzymali kierowców, którymi okazali się 35 i 36 – letni mieszkańcy Śląska.  W trakcie czynności ustalili, że pracują oni dla jednej z firm transportowych i realizowali zlecenie na przewiezienie odpadów ze Śląska i wysypanie ich w Przecieszynie we wskazanym miejscu.

Aktualnie policjanci ustalają szczegóły nielegalnego procederu i  sprawdzają czy do podobnych przypadków dochodziło już wcześniej na terenie sąsiednich miejscowości. O sprawie powiadomiono również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Na podziękowania zasługuje prawidłowe zachowanie mieszkańca, który powiadomił Policję o nielegalnym procederze, w rezultacie czego osoby odpowiedzialne za ten karygodny czyn poniosą konsekwencje.

Za popełnione przestępstwo sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Kraków /dk)

  • Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wysypali 20 ton śmieci w miejscu niedozwolonym #1
  • Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wysypali 20 ton śmieci w miejscu niedozwolonym #2
  • Policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy wysypali 20 ton śmieci w miejscu niedozwolonym #3
Powrót na górę strony