Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione leżaki warte ponad 60 tys. złotych

Data publikacji 13.05.2016

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Słubicach odzyskali leżaki skradzione na terenie Niemiec. Wartość odzyskanego mienia to ponad 62 tysiące złotych. W tej sprawie zarzuty usłyszał 29-latek z powiatu zielonogórskiego.

Kryminalni ze Słubic ustalili, że młody mężczyzna na internetowych aukcjach oferuje do sprzedaży leżaki hotelowe, które najprawdopodobniej pochodzą z przestępstwa. Do kradzieży leżaków miało dojść nocy z 28 na 29 kwietnia br. w jednej z berlińskich firm, zajmujących się sprzedażą mebli ogrodowych.

Dotarcie do podejrzewanego w związku z tą kradzieżą zajeło policjantom zaledwie kilka dni. W poniedziałek /9 maja/ był on już w ich rękach. Okazało się, że jest nim mieszkaniec powiatu zielonogórskiego. Zaskoczony 29-latek został zatrzymany przez policjantów w momencie, kiedy przyjechał do Słubic, aby sprzedać leżaki. W jego samochodzie kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 70 leżaków, których wartość oszacowano na ponad 62 tys. złotych.
 
29-latkowi przedstawiono zarzuty paserstwa. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Film Policjanci odzyskali skradzione leżaki warte ponad 60 tys. złotych

Pobierz plik Policjanci odzyskali skradzione leżaki warte ponad 60 tys. złotych (format mp4 - rozmiar 9.86 MB)

Powrót na górę strony