Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za zgwałcenie

Data publikacji 16.05.2016

Wrocławscy policjanci pionu kryminalnego z komisariatu na Krzykach ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zgwałcenie młodej kobiety. Okazało się, że sprawca doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego, grożąc jej pozbawieniem życia i pobiciem. Sąd na podstawie dotychczas zebranego materiału dowodowego zastosował już wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, może teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki. Sprawca doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego, grożąc jej pozbawieniem życia i pobiciem. Napastnik użył wobec swojej ofiary przemocy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki po otrzymaniu informacji dotyczącej gwałtu na młodej kobiecie rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze na podstawie działań operacyjnych oraz analizy wszystkich okoliczności całego zajścia, wytypowali osobę podejrzewaną o ten czyn. Poszukiwania mężczyzny oraz kolejne ustalenia i weryfikacja zebranych materiałów w tej sprawie pozwoliły na zatrzymanie we Wrocławiu 29-letniego mieszkańca powiatu krapkowickiego. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary za liczne kradzieże mienia.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty dotyczące zgwałcenia i zastraszania świadków. Sąd na podstawie dotychczas zebranego materiału dowodowego zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, może teraz grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Tymczasowy areszt za zgwałcenie

Pobierz plik Tymczasowy areszt za zgwałcenie (format mp4 - rozmiar 4.39 MB)

Powrót na górę strony