Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali oszustów podających się za przedstawicieli jednej z firm telekomunikacyjnych

Data publikacji 16.05.2016

Policjanci z oławskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o blisko 40 oszustw na szkodę mieszkańców powiatu. Wpadli oni w ręce policjantów po tym, jak funkcjonariusze otrzymali informację od jednej z kobiet o próbie popełnienia przestępstwa na jej szkodę. Sprawcy nakłaniali pokrzywdzonych do podpisania aneksów, do już zawartych umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Jednocześnie wprowadzali ludzi w błąd co do tożsamości operatora, którego reprezentowali. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Policjanci wydziału kryminalnego oławskiej komendy otrzymali informację, z której wynikało, że na terenie powiatu poruszają się oszuści, podający się za przedstawicieli jednej z firm telekomunikacyjnych. Rzekomi przedstawiciele nakłaniali najczęściej osoby starsze do podpisania aneksów już zawartych umów o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Jednocześnie wprowadzali ludzi w błąd co do tożsamości operatora, którego reprezentowali. W rezultacie, osoby pokrzywdzone w wyniku podpisania aneksu do umowy nie wiedziały, że podpisują umowę z nową firmą, godząc się nieświadomie na zerwanie umowy z dotychczasowym operatorem. Działanie takie skutkowałoby nałożeniem przez pierwotnego operatora kary umownej, o czym pokrzywdzeni nie byli informowani.

Do zatrzymania mężczyzn przyczyniła się zdecydowana i świadoma postawa jednej z mieszkanek powiatu, którą również próbowano oszukać. Kobieta o swoich podejrzeniach powiadomiła policję. Ta informacja i wspólne działania oławskich policjantów i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, doprowadziły do zatrzymania dwóch podejrzanych o oszustwa, dwudziestoparoletnich mieszkańców powiatu wrocławskiego.

W ramach prowadzonych czynności procesowych, u podejrzanych zabezpieczono ponad 40 umów z danymi klientów i z ich podpisami oraz około 100 umów przygotowanych do podpisu. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Mając na uwadze dotychczasowe ustalenia i świadomość, że pokrzywdzonych może być więcej, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oławie proszą o kontakt wszystkie osoby, które zostały oszukane lub próbowano oszukać w sposób powyżej opisany. Kontakt telefoniczny: 997 lub sekretariat wydziału dochodzeniowo-śledczego Komendy Powiatowej Policji w Oławie – 71/381-72-38.

KWP we Wrocławiu / ig

Powrót na górę strony