Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpalili race w trakcie meczu - zatrzymano 5 osób

Data publikacji 16.05.2016

Wrocławscy policjanci prowadzą czynności w sprawie złamania przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na sobotnim meczu piłkarskim pomiędzy drużynami WKS Śląsk Wrocław i Górnik Łęczna doszło do naruszenia prawa, ponieważ w trakcie spotkania na terenie stadionu odpalano race. Łącznie w związku z tym wydarzeniem sportowym policjanci zatrzymali 5 osób. Dwie z nich odpowiedzą za posiadanie narkotyków i znieważenie funkcjonariuszy. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

14 maja br. na Stadionie Miejskim we Wrocławiu w trakcie trwania imprezy sportowej w postaci meczu piłki nożnej pomiędzy drużynami WKS Śląsk Wrocław i Górnik Łęczna kibice swoim zachowaniem naruszyli prawo. W trakcie trwania meczu na trybunach odpalono ponad 30 sztuk środków pirotechnicznych.

Wrocławscy policjanci realizując zabezpieczenie meczu i na bieżąco analizując stan bezpieczeństwa podjęli decyzję o zatrzymaniu osób podejrzanych o ten czyn. Działania podjęte przez funkcjonariuszy, które polegają m.in. na kontroli osób opuszczających stadion po zakończeniu imprezy doprowadziły do zatrzymania 3 kibiców podejrzanych o naruszenie przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Łącznie w związku z meczem policjanci zatrzymali 5 osób. Dwie z nich odpowiedzą za posiadanie narkotyków i znieważenie funkcjonariuszy.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna, gdzie po wytrzeźwieniu wykonano z ich udziałem czynności procesowe.

Za posiadanie materiałów pirotechnicznych, zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych, grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia. Natomiast osobie, która znieważa funkcjonariusza podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, grozi kara pozbawienia wolności do roku.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony