Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy Wojewódzki Turniej Sportowo- Obronny

Data publikacji 16.05.2016

Rzut granatem, strzelanie czy rywalizacja na specjalnym torze przeszkód. Tak wyglądał I Wojewódzki Turniej Sportowo-Obronny. W konkurencjach o charakterze wojskowym rywalizowało pięć drużyn ze szkół o profilu mundurowym. Zawody objął honorowym patronatem Komendant Powiatowy Policji w Prudniku.

Przy współudziale prudnickich policjantów w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku zorganizowany został I Wojewódzki Turniej Sportowo - Obronny dla uczniów szkół o profilu mundurowym. W zawodach udział wzięło 5 czteroosobowych drużyn.

Uczestnicy turnieju rywalizowali w strzelaniu z karabinka pneumatycznego, na torze przeszkód, rzucając granatem ćwiczebnym oraz podczas udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zawodnicy musieli się także wykazać wiedzą na temat historii miasta.

Dla prudnickich funkcjonariuszy była to również doskonała okazja, aby promować zawód policjanta. Zainteresowani mogli zapoznać się między innymi z wyposażeniem używanym przez policjantów do służby, a do rywalizacji uczestników zagrzewał Policuś -  maskotka opolskiej Policji.

Turniej objął honorowym patronatem Komendant Powiatowy Policji w Prudniku, który dla 3 najlepszych zespołów ufundował puchary.

Poniżej przedstawiamy klasyfikację drużynową zawodów:

I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące w Prudniku

II miejsce – Zespół Szkół w Tułowicach

III miejsce – Zespół Szkół w Głogówku

IV miejsce – Liceum Ogólnokształcące w Głuchołazach

V miejsce – Zespół Szkół w Gogolinie

(KWP Opole / mm)

Powrót na górę strony