Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradł firmę – policjanci zatrzymali przestępcę ze skradzionym łupem

Data publikacji 17.05.2016

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia na szkodę jednej z firm. Łupem złodzieja padły narzędzia, wiertła, gniazda siłowe, tarcze do cięcia metalu i inne przedmioty. Sprawca został zatrzymany w trakcie przewożenia skradzionych przedmiotów do jednego ze skupów złomu. Funkcjonariusze odzyskali w całości skradzione elementy. Podejrzanemu może teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 13 maja 2016 roku w Jeleniej Górze. Kiedy pracownicy jednej z firm rano zgłosili się do pracy zorientowali się, że z terenu zakładu zniknęło mienie o wartości blisko 5000 zł. Były to narzędzia, gniazda siłowe, tarcze do cięcia metalu, silnik elektryczny, samochodowy podnośnik hydrauliczny i inne przedmioty.
O przestępstwie pracownicy powiadomili policję. Funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności odzyskali w całości skradzione przedmioty. Okazało się, że kradzieży mienia dopuścił się 29-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania, a został zatrzymany wkrótce po zgłoszeniu przestępstwa, gdy na wózku przewoził swój łup. Zabrane mienie podejrzany zamierzał sprzedać w jednym ze skupów złomu.

Teraz za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław /dk)

Powrót na górę strony