Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza czerpiąca korzyści z nierządu – kolejne zatrzymania

Data publikacji 18.05.2016

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pracujący pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej trudniącej się czerpaniem korzyści z cudzego nierządu, w wyniku intensywnej pracy ustalili i zatrzymali kolejne trzy osoby podejrzane o związek z tym procederem. Dwaj mężczyźni i kobieta usłyszeli już zarzuty „prania brudnych pieniędzy” w łącznej kwocie blisko 850 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku współpracowali z policjantami Wydziału Kryminalnego KWP w Białymstoku prowadząc czynności, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku. Sprawa dotyczyła działającej od 2004 roku do października 2015 roku na terenie Łomży zorganizowanej grupy przestępczej. Grupa miała na celu popełnianie przestępstw polegających na ułatwianiu i czerpaniu korzyści z uprawiania prostytucji.

W wyniku intensywnej i żmudnej pracy mundurowi, oprócz rozbicia części tej grupy na początku października ubiegłego roku, ustalili i zatrzymali kolejne trzy osoby mające związek z tym procederem. W miniony poniedziałek (16 maja 2016) w ręce białostockich funkcjonariuszy wpadło trzy osoby.  Zatrzymani są mieszkańcami powiatu łomżyńskiego. Jeszcze tego samego dnia dwaj mężczyźni i kobieta w wieku od 28 do 56 lat zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty „prania brudnych pieniędzy”, polegającego m.in. na obrocie walutami obcymi, handlu ziemią i pojazdami, w łącznej kwocie blisko 850 tysięcy złotych.

Prokurator zastosował wobec wszystkich podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów, a w przypadku starszej dwójki także zakazy opuszczania kraju. Sprawa ma wciąż charakter rozwojowy, a zajmujący się śledztwem, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP Białystok /dk)

Powrót na górę strony