Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice zatrzymani za napad na konwojenta

Policjanci z Katowic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na konwojenta przewożącego pieniądze. Bandyci zrabowali ponad 70 tysięcy złotych. Materiał dowodowy, zebrany w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Katowice-Północ, pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Do zdarzenia doszło 23 listopada 2015 roku. Już pierwsze czynności wykonane na miejscu wskazywały, że napad był szczegółowo przygotowany. Dwóch bandytów zaatakowało konwojenta przed bankiem na ulicy Sokolskiej. Spryskali mu twarz gazem i ukradli torbę z pieniędzmi, pochodzącymi z różnych aptek.

Śledczy skrupulatnie gromadzili wszelkie ślady i dowody w tej sprawie. Sprawdzali każdy szczegół, a także każdą informację, która mogła mieć związek z napadem. Prowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że w napad zamieszani są dwaj pseudokibice z Katowic. Ich dokładnym rozpracowaniem zajęli sie policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Pseudokibiców. 

Po blisko sześciomiesięcznym śledztwie, prowadzonym razem z Prokuraturą Katowice-Północ, zidentifikowano dwóch podejrzanych. W poniedziałek, policjanci weszli jednocześnie do kilku mieszkań, w których według zdobytych informacji mogli przebywać zamieszani w napad mężczyźni. Dwaj pseudokibice w wieku 24 i 28 lat zostali zatrzymani.

Podczas akcji kryminalni znaleźli należący do jednego z podejrzanych rewolwer, na który mężczyzna nie miał pozwolenia, oraz amfetaminę, z której można przygotować ponad 4000 działek dilerskich.

28-latek podejrzany jest też o napad na 19-letniego mieszkańca Katowic. Do zdarzenia doszło 10 maja tego roku na Placu Miarki. Mężczyzna został uderzony w głowę, gdy wypłacał 50 złotych z bankomatu. 19-latek obronił się, a pieniądze zostały z powrotem wciągnięte do maszyny.

Materiał dowodowy zebrany w śledztwie pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów. Wobec mężczyzn sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Każdemu z podejrzanych grozi 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany

Film Pseudokibice zatrzymani za napad na konwojenta

Pobierz plik Pseudokibice zatrzymani za napad na konwojenta (format mp4 - rozmiar 10.94 MB)

Powrót na górę strony